Vores undervisere

Vores undervisere

orkesterinstrumentalist og musikpædagog 

Adrián Miranda Redondo

sproglærer, engelsk, spansk og bulgarsk 

Albena Radeva

multimediedesigner 

Alex Agersten

psykomotorisk terapeut 

Alexandhra Jørgensen

BA i idræt 

Alice Riis Bach

Motionskonsulent og underviser 

Amanda Bøge

yoga- og meditationsinstruktør fra Skandinavisk Yoga og Meditationsskole 

Ananda Murti

historiker, cand. mag. 

Anders Lundt Hansen

LIVE fortæller 

André Andersen

farmaceut, ph.d. 

Anette Sams

kunstner 

Anette Wier

uddannet lærer 

Angelika Matzen

konversatorieuddannet 

Anka Zlateva

fitness- og zumbainstruktør 

Anna Bialunski

uddannet i italiensk sprog og kultur 

Anna Maria Mancini

bevægelsesinstruktør 

Anna Raith Louring

hospicesygeplejerske 

Anne Grethe Hoffmann

forfatter og foredragsholder 

Annette Aggerbeck

afspændingspædagog 

Annette Gregersen

yoga- og bevægelseslærer 

Annette Zillo Larsen

musiker og motionsunderviser 

Baberly Garcia Millan

bestyrelsesmedlem Slægt & Data 

Bent Jeppesen

mag.art. Center for Kvanteprotein, DTU 

Bent Raymond Jørgensen

mindfulness og motionsunderviser samt zumba instruktør 

Bente Nybo

orkestermusiker 

Bettina Kragh

forfatter, kursus- og foredragsholder indenfor krop, sind og kost 

Bettinna Delfs

musiker 

Bo Langhoff

skuespiller og visefortolker 

Bodil Jørgensen

afspændingspædagog 

Bolette Reib Anthony

accordionist og musiklærer 

Buzor Nenic

Qigong og Taiji Yangsheng-instruktør 

Camilla Lindebjerg

lektor i engelsk og spansk 

Charlotte Bülow Dahl

lektor, syngepige og aut. turistfører 

Charlotte Emmery

erhvervssproglig diplomuddannelse i italiensk 

Christian Frisenfeldt Jønsson

konservatorieuddannet klaverlærer 

Christina Wagner Smitt

motions- og dramalærer 

Dea Fog

FVU underviser 

Diana Bang-Udesen

Skuespillere og satirikere 

Ditte og Louise

zumba-instruktør og motionslærer 

Ditte Peppink

tai chi chuan- og qigong-instruktør 

Dorthe Jeanette Kisbye

formand for DFKF 

Erland R. Andersen

diplomuddannet gymnastik og svømmelærer 

Eva Løve Østerbye

IT-underviser og cand.mag. 

Flemming Hedegaard Rasmussen

sproglærer 

Foteini Tsivaki

gymnastikinstruktør 

Freddi Rosse

gallerist og kunstekspert 

Georg Reinhard Mathiasen

cand.mag. i undervisning med speciale i engelsk 

Gilberto Ludvigsen

FVU- og ordblindeunderviser 

Gitte Horst Nielsen

håndarbejdslærer 

Gitte Husbond

OBU underviser 

Gitte Ullstad

yogaunderviser 

Grete Mærsk

livsnydere, forfattere til rejsebøger, kogebøger mm. 

Hanne Birgitte og Anders Grøndahl

blomsterdekoratør 

Hanne Ploug

MF for Venstre 

Hans Andersen

LOF repræsentant 

Hans Buur

IT-underviser 

Hans-Henrik Jensen

underviser i yoga og varmtvandstræning 

Heidi Steen

musikpædagog 

Helle Bredsdorff

bachelor i dansk, voksenunderviser i dansk som andetsprog, FVU-underviser samt yogalærer. 

Helle Lykkegaard Følner

sylærer 

Henriette Flink

italiensklærer, musikpædagog og fløjtenist 

Henrik Bjørslev Andersen

folkedanselærer 

Henrik Larsen

professsor emeritus ved Niels Bohr Institutet 

Holger Bech Nielsen

kunsthistoriker 

Ib Lorenzen

keramiker 

Ida Bjørn

yogalærer 

Ida Stüczen

statsprøvet musikpædagog 

Jan Estrup

LOF repræsentant 

Janne Rømsing

it-supporter 

Jesper Haaber Gylling

regressionsterapeut 

Jette Toft Madsen

sproglærer cand.pæd 

John Bjørkskov

sproglærer cand.mag. 

Johnny Lindholm

engelskunderviser 

Judy Ann Christensen

lektor ved Niels Bohr Institutet 

Jørgen Beck Hansen

biolog 

Jørn Kofod

certificeret Rosenterapeut 

Karen Vinding

LOF-repræsentant 

Karsten Bernstein

idrætslærer og pilatesinstruktør 

Katharina Fonnesbech

globetrotter, skovtekniker, guide og journalist 

Kim Greiner

gotveduddannet bevægelsespædagog 

Kirsten Arpe-Hansen

psykomotorisk Terapeut 

Kirsten Valentin

bullet journal underviser 

Kristine Koch

fysioterapeut 

Kristoffer Hansen

Fvu- og ordblindeunderviser 

Lene Bagger Jensen

FVU- og ordblindelærer 

Leni Dahl Lindskov

IT-underviser 

Lennart Jacobsen

LOF repræsentant 

Lis Frederiksen

tegnelærer 

Lisbeth Riis-Hansen

afspændingspædagog 

Lise Dein

væver 

Lone Tonnesen

LOF repræsentant 

Louise Fiisker Truelsen

LOF repræsentant 

Louise Fiisker Truelsen

LOF repræsentant 

Louise Kjær Sørensen

underviser i Guided Imagery, Meditation og Qigong 

Maj-Brit Jo

billedkunstner 

Maria Kollerup

OBU lærer 

Maria Sahl Poulsen

instruktør i Ballroom Fitness og bodybalance pilates 

Maria Ørtoft

strikdesiger/ kunstner 

Marianne Johnstad

kunstner og arkitekt 

Maya Korlas-Martin

sylærer 

Merete Hansen

cand.mag, pæd.psych, FVU og ordblindeunderviser 

Merete Prytz Clausen

grafiker og illustrator 

Mette Maulitz

linedance-instruktør 

Michael Adler Olsson

billedkunstner - maleri, scenografi, video og lyd 

Michael Støvring

FVU-underviser 

Mie Isabell Mohamad

motionsunderviser på familiehold 

Mikkel Møller Stamp

klavervirtuos 

Mogens Dalsgaard

cand.mag. i fransk 

Monica Ferring Lund

sangskriver og musiker 

Nanna Fischer

yoga- meditations- og mindfulnesslærer 

Nicola Lawerentz

afspændingspædagog 

Nina Poschmann

LOF repræsentant 

Nina Uhland

cand.mag. i kunsthistorie og kulturformidling 

Peter Kær

yogalærer og ergoterapeut 

Pia Gilvad Nielsen

yoga-, meditationslærer og massør 

Puspa Laursen

bachelor i sprog og litteratur med speciale i portugisisk og engelsk 

Regina Scampini Tanderup

kunstner og smykkedesigner 

Rie Winkler

afspændingspædagog 

Rikke Smidt-Petersen

psykomotorisk terapeut og personlig træner, STOTT pilates- og Fysio-Pilates instruktør 

Rita Flensted

yogalærer 

Rita Simonsen

danselærer 

Ritta Bundgaard

sproglærer cand.ling.merc. i italiensk 

Rossana Marisa Soro

IT underviser 

Sif Neo

motionsunderviser 

Sigrid Ingadóttir Nielsen

sproglærer og kunsthistoriker 

Silvia Gilli

LOF respræsentant 

Sirenetta Poulsen

sproglærer og BA i engelsk sprog og litteratur 

Souhail Ben Khadra

Motionsunderviser 

Stine Maureen Rosenquist

sproglærer og kommunikationsuddannet 

Susana Martos

sanger og sangskriver 

Thomas Seidelin

astrofysiker, Thycho Brahe Planetarium 

Tina Ibsen

Flamencodanser og cand.mag. i spansk 

Titta Karjalainen

billedmager 

Tom Steffe

lektor ved Niels Bohr Institutet 

Troels C. Petersen

konservatorieuddannet pianist 

Vivian Brøndum Rønne

linedance instruktør 

Vivienne Jensen

Sanger, zumba- og Jungledans-instruktør 

Yasmin Elvira Steenholdt

Sanger, zumba- og Jungledans-instruktør 

Yasmin Elvira Steenholdt