• @navn
     
    Aftenvandring i Arboretet og Terapihaven
    Start: 23.05.18
    onsdag 19:00
    Guide på besøgsstedet
    Hørsholm, Arboretet
  • @navn
     
    Arabisk - A1
    Start: 13.09.18
    torsdag 17:00
    Souhail Ben Khadra
    Helsingør, LOF Stengade 57
  • @navn
     
    Blogging og sociale medier trin 1
    Start: 13.09.18
    torsdag 19:15
    Amanda Bøge Bohn
    Helsingør, LOF Stengade 57
  • @navn
     
    Blogging og sociale medier trin 2
    Start: 04.10.18
    torsdag 19:10
    Amanda Bøge Bohn
    Helsingør, LOF Stengade 57
  • @navn
     
    Bulgarsk - A1
    Start: 03.09.18
    mandag 18:45
    Albena Radeva
    Helsingør, LOF Stengade 53
  • @navn
     
    Form og leg med ler - for børn 6-12 år sammen med en voksen
    Start: 15.09.18
    lørdag 10:00
    Ida Bjørn
    Helsingør, Ida Bjørn Keramik, Horserødvej 6
  • @navn
     
    Hjerte Qigong Workshop
    Start: 03.06.18
    søndag 09:00
    Camilla Lindebjerg
    Hillerød, Aftenskolernes Hus
  • @navn
     
    Keramik - Drej leret
    Start: 24.11.18
    lørdag 10:00
    Ida Bjørn
    Helsingør, Ida Bjørn Keramik, Horserødvej 6
  • @navn
     
    Keramik - Drej leret
    Start: 06.10.18
    lørdag 10:00
    Ida Bjørn
    Helsingør, Ida Bjørn Keramik, Horserødvej 6
  • @navn
     
    Motion i vand - NYT hold
    Start: 07.09.18
    fredag 08:30
    Heidi Steen
    Hornbæk, Kurbadet v/Ilse Jacobsen
  • @navn
     
    Motion i vand - NYT hold
    Start: 07.09.18
    fredag 09:15
    Heidi Steen
    Hornbæk, Kurbadet v/Ilse Jacobsen
  • @navn
     
    Motion i vand - NYT hold
    Start: 28.05.18
    mandag 09:00
    Kristoffer Hansen
    Hillerød, FitnessNu
  • @navn
     
    Motion i vand - NYT hold
    Start: 28.05.18
    mandag 09:45
    Kristoffer Hansen
    Hillerød, FitnessNu
  • @navn
     
    Motion i vand - NYT hold
    Start: 20.08.18
    mandag 09:00
    Kristoffer Hansen
    Hillerød, FitnessNu
  • @navn
     
    Motion i vand - NYT hold
    Start: 20.08.18
    mandag 09:45
    Kristoffer Hansen
    Hillerød, FitnessNu
  • @navn
     
    Naturens egen sommersalat
    Start: 02.06.18
    lørdag 10:00
    Jørn Kofod
    Helsingør, Teglstrup Hegn
  • @navn
     
    NYT SOMMERHOLD Morgentræning
    Start: 01.07.18
    søndag 10:00
    Amanda Bøge Bohn
    Helsingør, Værftets Madmarked
  • @navn
     
    Slankehold
    Start: 07.09.18
    fredag 11:30
    LOF Underviser
    Hillerød, Aftenskolernes Hus
  • @navn
     
    Slankehold - NYT hold
    Start: 07.09.18
    fredag 11:45
    Alice Riis Bach
    Helsingør, LOF Stengade 57
  • @navn
     
    Street, Sjov og Træning - NYT hold
    Start: 05.09.18
    onsdag 17:00
    LOF Underviser
    Helsingør, Værftets Madmarked
  • @navn
     
    Stress og smertebehandling
    Start: 22.09.18
    lørdag 10:00
    MajBrit Jo
    Hørsholm, Living Academy
  • @navn
     
    Svampeture i skoven - to lørdage
    Start: 22.09.18
    lørdag 10:00
    Jørn Kofod
    Græsted, Mårum Station
  • @navn
     
    Tegneteknikker I - Intensivt ugekursus
    Start: 28.05.18
    mandag 10:00
    Maria Kollerup
    Helsingør, ART SPACE
  • @navn
     
    Tegneteknikker II - Intensivt ugekursus
    Start: 04.06.18
    mandag 10:00
    Maria Kollerup
    Helsingør, ART SPACE
 

Er startet

  • @navn
     
    Akustisk guitar
    mandag 16:00
    Thomas Seidelin
    Kokkedal, Kokkedal Skole VEST
  • @navn
     
    Bevægelse i varmt vand
    torsdag 18:00
    Dea Fog
    Hørsholm, Breelteparken
  • @navn
     
    Bevægelse i varmt vand
    torsdag 18:45
    Dea Fog
    Hørsholm, Breelteparken
  • @navn
     
    Bevægelse i varmt vand
    mandag 10:15
    Kirsten Valentin
    Hørsholm, Breelteparken
  • @navn
     
    Bevægelse i varmt vand
    mandag 11:00
    Kirsten Valentin
    Hørsholm, Breelteparken
  • @navn
     
    Bevægelse i varmt vand
    mandag 11:45
    Kirsten Valentin
    Hørsholm, Breelteparken
  • @navn
     
    Bevægelse i varmt vand
    mandag 12:30
    Kirsten Valentin
    Hørsholm, Breelteparken
  • @navn
     
    Bevægelse i varmt vand
    onsdag 11:55
    Dea Fog
    Hørsholm, Breelteparken
  • @navn
     
    Bevægelse i varmt vand
    onsdag 12:40
    Dea Fog
    Hørsholm, Breelteparken
  • @navn
     
    Blid yoga
    fredag 10:00
    Lotte Voetmann
    Helsingør, LOF Stengade 57
  • @navn
     
    Body Power - FRIenergi
    onsdag 17:50
    Majken Feldballe Franck
    Kokkedal, Egedalshallen
  • @navn
     
    Efterfødselspilates
    mandag 12:15
    Rikke Smidt-Petersen
    Hørsholm, Living Academy
  • @navn
     
    Feminin Fitness - FRIenergi
    mandag 16:30
    Majken Feldballe Franck
    Hørsholm, Usserød Skole
  • @navn
     
    Fransk - B1
    mandag 17:00
    Monica Ferring Lund
    Hillerød, Aftenskolernes Hus
  • @navn
     
    Guitar - for begyndere og øvede
    onsdag 16:00
    Bo Langhoff
    Helsingør, Skolen ved Gurrevej
  • @navn
     
    Harmonika, Accordeon
    mandag 09:00
    Buzor Nenic
    Helsingør, LOF Stengade 57
  • @navn
     
    Harmonika, akkordeon - for begyndere og øvede
    torsdag 11:30
    Anka Zlateva
    Hørsholm, Hørsholm kommunale Musikskole
  • @navn
     
    Hatha Yoga
    fredag 08:15
    Lotte Voetmann
    Helsingør, LOF Stengade 57
  • @navn
     
    Hatha Yoga
    mandag 19:00
    Puspa Laursen
    Fredensborg, Fredensborg Bibliotek
  • @navn
     
    Hatha Yoga Sommer
    tirsdag 11:00
    Metta Myrna
    Hundested, Yogalokale
  • @navn
     
    IPhone og iPad - trin 1 + 2
    tirsdag 16:30
    Birthe Nygaard
    Humlebæk, Humlebæk Bibliotek
  • @navn
     
    IPhone og iPad - trin 2
    onsdag 09:00
    Flemming Hedegaard Rasmussen
    Hillerød, Aftenskolernes Hus
  • @navn
     
    It-begynder/digital borger
    torsdag 13:30
    Birthe Nygaard
    Humlebæk, Humlebæk Bibliotek
  • @navn
     
    Klaver
    mandag 09:00
    Buzor Nenic
    Helsingør, LOF Stengade 57
  • @navn
     
    Klaver - for begyndere og øvede
    mandag 17:00
    Jan Estrup
    Espergærde, Tibberupskolen
  • @navn
     
    Klaver - for begyndere og øvede
    mandag 14:00
    Vivian Brøndum Rønne
    Humlebæk, Vivian Brøndum Rønne
  • @navn
     
    Klaver - for begyndere og øvede
    tirsdag 18:50
    Baberly Garcia Millan
    Hillerød, Aftenskolernes Hus
  • @navn
     
    Klaver - for begyndere og øvede
    mandag 11:00
    Christina Wagner Smitt
    Nivå, Nøddehøj 225, Christina Wagner Smitt
  • @navn
     
    Klaver - for begyndere og øvede
    torsdag 11:30
    Anka Zlateva
    Hørsholm, Hørsholm kommunale Musikskole
  • @navn
     
    Linedance - søndagsdans
    søndag 09:30
    Michael Adler Olsson
    Helsingør, LOF Stengade 57
  • @navn
     
    Outdoor - Puls og styrke - forårshold
    onsdag 17:00
    Maria Ørtoft
    Hillerød, Frederiksborg Slot
  • @navn
     
    Pilates og afspænding
    fredag 17:15
    Katharina Fonnesbech
    Rungsted Kyst, Fritidshuset
  • @navn
     
    Puls og styrke - FRIenergi
    lørdag 08:30
    Anna Bialunski
    Humlebæk, Humlebæk Idrætscenter
  • @navn
     
    Puls og styrke - FRIenergi
    lørdag 09:00
    Bente Nybo
    Frederiksværk, Halsnæs Yoga
  • @navn
     
    Qigong trin 1
    søndag 10:00
    Camilla Lindebjerg
    Hillerød, Aftenskolernes Hus
  • @navn
     
    Qigong trin 1
    lørdag 09:00
    Camilla Lindebjerg
    Helsingør, LOF Stengade 57
  • @navn
     
    Qigong trin 1
    tirsdag 17:00
    Camilla Lindebjerg
    Humlebæk, Humlebæk Skole UD (Baunebjergvej)
  • @navn
     
    Sang og stemmetræning
    mandag 16:00
    Thomas Seidelin
    Kokkedal, Kokkedal Skole VEST
  • @navn
     
    Seniordans med les Lanciers - Forårshold
    onsdag 10:30
    Ritta Bundgaard
    Humlebæk, Hejrevangen
  • @navn
     
    Spansk - A1 - forårshold
    tirsdag 16:00
    Susana Martos
    Helsingør, LOF Stengade 53
  • @navn
     
    Spansk - A2 - forårshold
    onsdag 09:00
    Susana Martos
    Hillerød, Aftenskolernes Hus
  • @navn
     
    Tai Chi Chuan trin 1
    søndag 11:30
    Camilla Lindebjerg
    Hillerød, Aftenskolernes Hus
  • @navn
     
    Trommer - for begyndere og øvede
    onsdag 16:00
    Bo Langhoff
    Helsingør, Skolen ved Gurrevej
  • @navn
     
    Yoga for kvinder
    torsdag 10:00
    Helle Lykkegaard Følner
    Nivå, Klodsen, Nivåhøj
  • @navn
     
    Yoga og meditation - trin 1
    mandag 16:45
    Anne Herløw
    Espergærde, Espergærde Gymnasium
  • @navn
     
    Zumba - FRIenergi
    torsdag 16:00
    Majken Feldballe Franck
    Humlebæk, Hejrevangen
 

Klik på det enkelte kursus/foredrag for mere information og tilmelding.

Tilmeld dig LOF's nyhedsbrev

Inspiration til kurser og oplevelser. Udsendes på mail ca. 1 gang om måneden.

Tak, du er nu tilmeldt LOF's nyhedsbrev. Nyhedsbrevet udsendes på mail ca. 1 gang om måneden. Du kan altid afmelde dig igen ved at sende en mail til nyhedsbrev@lofkurser.dk.

Vær med på Facebook

Klik "synes godt om" LOF på Facebook og få nyt fra kurser, foredrag og ture. Vi indbyder dig til at dele din tanker og oplevelser, komme med idéer og følge med i hvad der sker. Følg med her...