Gotvedgymnastik_7.jpg
Line Lanz

Underviser

Line Lanz

Bevægelse og balance

Har du ondt i ryggen, ondt i nakken, eller vil du bare i gang med træning. Vi laver langsom og grundig træning med fokus på balance, reflekser, styrke, smidighed, åndedræt og afspænding.

HVORDAN FOREGÅR UNDERVISNINGEN
Vi arbejder med gennemstrømning og flow. Dine fødder får ekstra opmærksomhed, både når vi står og går, og i form af fodøvelser.

Vi arbejder med fødder, ben og hofter - det vil sige vores stabilitet og vores grundlag for at kunne bevæge os frit. Du får også arbejdet med hele kroppen og din holdning, da hele kroppens sammenhæng er afgørende for din balance.

Undervisningen tilrettelægges ud fra deltagernes særlige behov, det vil sige at der for eksempel kan være undervisningsgange med særligt fokus på knæ, hofter, ryg eller andet, alt efter behov.

Vi træner i en rar og uhøjtidelig stemning  - hvor der er plads til lidt snak undervejs.

HVEM ER KURSET HENVENDT TIL
Holdet er for alle der ønsker at træne bevægelse og balance i et roligt tempo.
Du kan tilpasse øvelserne til dit eget niveau, så alle kan være med og alle får udbytte af undervisningen.

START NÅR DU VIL
Der er løbende optag på holdet, så du kan starte når du vil. Hvis du tilmelder dig midt i forløbet, udregnes prisen automatisk, så du kun betaler for de mødegange der er tilbage på holdet.

Indlæser frie pladser...

Betal med

Priser

Almen

DKK 823,00 1.645,00

Info

Nummer

48132

Første mødegang

torsdag 04.09.2025, kl. 09.30

Adresse

Nordkysthallen, Falkenbergvej 18, 3140 (lille sal, omkl. 7-8)

Titel mangler

Besked mangler

Velkommen

Log ind med din email