Morgenyoga
Morgenyoga
En skøn start på dagen
Vil du vække kroppen blidt og skabe mere ro og balance, du kan tage med ud i dagen?
På dette yogahold arbejder vi med blide stræk, fokuseret åndedræt og målrettet muskelaktivitet, der styrker kropsbevidstheden og giver øget oplevelse af tilfredshed.
HVORDAN FOREGÅR UNDERVISNINGEN
Undervisningen guider dig tilbage til dig selv gennem enkle instruktioner, der gør fylder stillingerne med nærvær og bevidsthed.
Vi arbejder med blide yoga-stræk i et roligt og meditativt rum, hvor der er plads til at lande, give slip og bare være. Let meditation og afspænding til sidst.
For en stund kan du sætte hverdagens krav og bekymringer på pause og finde ro, nærvær og lethed til hele din dag.
HVEM ER KURSET HENVENDT TIL
Undervisningen tilpasses den enkelte, så alle kan være med og tilpasse øvelserne efter behov og samtidig blive passende udfordret.
START NÅR DU VIL
Der er løbende optag på holdet, så du kan starte når du vil. Hvis du tilmelder dig midt i forløbet, udregnes prisen automatisk, så du kun betaler for de mødegange der er tilbage på holdet.
Indlæser frie pladser...
Priser
Almen
DKK 990,00
Info
Nummer
54436Første mødegang
tirsdag 08.09.2026, kl. 08.15 - 09.15Sidste mødegang
tirsdag 01.12.2026, kl. 08.15 - 09.15Antal mødegange
12 mødegangeAdresse
Just Dance Studio, Stengade 51, 3000, Helsingør (Dansesalen) Se på kort