Undervisere

sproglærer, engelsk, spansk og bulgarsk 

Albena Radeva

multimediedesigner 

Alex Agersten

psykomotorisk terapeut 

Alexandhra Jørgensen

Motionskonsulent og underviser 

Amanda Bøge Bohn

Professionsbachelor læreruddannet samt FVU lærer 

Angelika Matzen

konversatorieuddannet 

Anka Zlateva

uddannet i italiensk sprog og kultur 

Anna Maria Mancini

fitness- og zumbainstruktør 

Anna Bialunski

musiker og motionsunderviser 

Baberly Garcia Millan

bestyrelsesmedlem Slægt & Data 

Bent Jeppesen

orkestermusiker 

Bettina Kragh

forfatter, kursus- og foredragsholder indenfor krop, sind og kost 

Bettinna Delfs

musiker 

Bo Langhoff

accordionist og musiklærer 

Buzor Nenic

erhvervssproglig diplomuddannelse i italiensk 

Christian Frisenfeldt Jønsson

konservatorieuddannet klaverlærer 

Christina Wagner Smitt

Zumbainstruktør 

Cindy Nilsson

Yogalærer 

Clara Lawerentz

Kandidat i filologi, lingvistik og japansk samt FVU underviser 

Diana Bang-Udesen

UNderviser i motion og mindfullness 

Ditte Peppink

IT-underviser og cand.mag. 

Flemming Hedegaard Rasmussen

sproglærer 

Foteini Tsivaki

cand.mag. i undervisning med speciale i engelsk 

Gilberto Ludvigsen

håndarbejdslærer 

Gitte Husbond

livsnydere, forfattere til rejsebøger, kogebøger mm. 

Hanne Birgitte og Anders Grøndahl

blomsterdekoratør 

Hanne Ploug

IT-underviser 

Hans-Henrik Jensen

underviser i yoga og varmtvandstræning 

Heidi Steen

musikpædagog 

Helle Bredsdorff

italiensklærer, musikpædagog og fløjtenist 

Henrik Bjørslev Andersen

Sproglærer 

Iberkys L. V. A. Nielsen

keramiker 

Ida Bjørn

statsprøvet musikpædagog 

Jan Estrup

Bestyrelsesmedlem 

Janne Rømsing

it-supporter 

Jesper Haaber Gylling

sproglærer cand.pæd 

John Bjørkskov

sproglærer cand.mag. 

Johnny Lindholm

engelskunderviser 

Judy Ann Christensen

Motionsunderviser 

Karina Groth Jørgensen

idrætslærer og pilatesinstruktør 

Katharina Fonnesbech

beklædningsdesigner 

Kirsten Rømer

Yoga og mindfullness 

Lea Poulsen

IT-underviser 

Lennart Jacobsen

LOF repræsentant 

Lis Bodil Frederiksen

tegnelærer 

Lisbeth Riis-Hansen

væver 

Lone Tonnesen

billedkunstner 

Maria Kollerup

strikdesiger/ kunstner 

Marianne Johnstad

instruktør i Ballroom Fitness og bodybalance pilates 

Maria Ørtoft

kunstner og arkitekt 

Maya Korlas-Martin

Tidligere arkivleder 

Merete Carstens

sylærer 

Merete Hansen

grafiker og illustrator 

Mette Maulitz

linedance-instruktør 

Michael Adler Olsson

billedkunstner - maleri, scenografi, video og lyd 

Michael Støvring

Professionsbachelor læreruddannet samt FVU lærer 

Mie Isabell Mohamad

cand.mag. i fransk 

Monica Ferring Lund

yoga- meditations- og mindfulnesslærer 

Nicola Lawerentz

bachelor i sprog og litteratur med speciale i portugisisk og engelsk 

Regina Scampini Tanderup

afspændingspædagog 

Rikke Smidt-Petersen

psykomotorisk terapeut og personlig træner, STOTT pilates- og Fysio-Pilates instruktør 

Rita Flensted

Danselærer 

Ritta Bundgaard

sproglærer cand.ling.merc. i italiensk 

Rossana Marisa Soro

sproglærer og kunsthistoriker 

Silvia Gilli

Hønsemutter 

Stine Haxbøl

sproglærer og kommunikationsuddannet 

Susana Martos

sanger og sangskriver 

Thomas Seidelin

Flamencodanser og cand.mag. i spansk 

Tiitta Karjalainen

Pilates instruktør 

Tine Nilsson

billedmager 

Tom Steffe

konservatorieuddannet pianist 

Vivian Brøndum Rønne

linedance instruktør 

Vivienne Jensen